W kolejnej części artykułu o typach zawierania zakładów opiszemy następne, może trochę mniej rozpowszechnione niżeli 1X2, Over/Under czy Handicap, aczkolwiek równie zachwycające formy obstawiania widowisk sportowych. W niniejszym artykule określimy na czym polegają m.in. typy: na podwójną szansę, HT/FT czy dokładny wynik.

Podwójna szansa

Jest to sposób zakładu opierający się na tym, że dane wydarzenie może zakończyć się trzema rezultatami. Typowym przykładem będzie tutaj 1X2, który określa to czy wygra pierwsza Drużyna, czy będzie remis lub wygra 2. Ekipa. Dokładając do owego podwójną szansę, bukmacher oferuje zakłady: 1X (wygraną pierwszej załogi lub remis), X2 (wygraną 2. załogi lub podział punktów) i 12 (wygranie 1. drużyny lub wygraną drugiej ekipy). Przykład wydarzenia: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Użytkownik typuje kupon z zakładem na ten mecz 1X (wygra Bayern lub będzie remis). Zdarzenie kończy się wygraną Bawarczyków 2:1. Postawiony kupon jest więc wygrany! Gdyby padł remis, również kupon byłby zwycięski. Jedynie w przypadku wygranej Borussii Dortmund gracz przegrałby tenże typ.

Graj legalnie w Fortunie. Konto możesz założyć na eFortuna.pl

HT/FT

HT/FT są to skróty od angielskich określeń Half Time a także Full Time. Typując zakład szacuje się wynik meczu do przerwy i ostateczny. Wnosząc taki zakład, klient stawia na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej części i jaki będzie wynik finalny. Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (zakład: w pierwszej połowie na remis, a ostateczny rezultat będzie korzystny dla zespołu Arsenalu). W pierwszej części wydarzenia padł remis 1:1, a w następnej połowie Arsenal zdobył kolejną bramkę oraz zwyciężył spotkanie. Twój zakład okazuje się zwycięski – do przerwy był remis a zdarzenie ostatecznie zwyciężył Arsenal. Poznaj się z promocjami a także bonusami bukmacherów a następnie odbierz np. totolotek oferta 20 za darmo na start. Właściwie wszelkie firmy bukmacherskie dają dla nowych typerów darmowy typ, bonus powitalny lub typ bez ryzyka porażki.

Dokładny wynik

Jest jednym z niezwykle ryzykownych rodzajów zakładów. Alternatywy dokładnego rozstrzygnięcia takiego wydarzenia jest niezwykle wiele. Ma to swoje plusy ale także minusy – kursy są wysokie i możliwe wygrane wysokie, lecz też prawdopodobieństwo zajścia dokładnego wyniku jest znacznie małe. W takim zakładzie gracz typuje po prostu dokładny wynik spotkania – i wyłącznie w wypadku gdy go trafi zwycięża, nawet nieznacznie inny rezultat sprawia, że typ jest przegrany. Przykład typu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej połowie wydarzenia futboliści z Poznania prowadzą 1:0, jednak w drugiej części Legia odwraca losy meczu i zdobywa dwa gole a także wygrywa wydarzenie 2:1. Gracz stawiający na taki wynik zwycięża zakład!

Graj legalnie w Totolotku. Konto możesz założyć na www.totolotek.pl
Obie drużyny strzelą

Jest to także bardzo powszechny rodzaj zakładu, w jakim należy określić czy w danym spotkaniu obie ekipy zdobędą choćby po golu bądź też nie. Typ ów jest szczególnie często stosowany w wydarzeniach dwóch bardzo wyrównanych i ofensywnie grających zespołów. Wówczas niesłychanie możliwe jest to, że obie ekipy strzelą bramki a zdarzenie zakończy się wysokim wynikiem. Wybierając taki zakład warto przeanalizować ostatnią formę strzelecką obydwu zespołów a także stwierdzić prawdopodobieństwo takiego rezultatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here