Jesteś nowicjuszem typerem? Z pewnością szukasz informacji jakie są najpospolitsze gatunki zakładów na zdarzenia sportowe a także jakie są alternatywy zawierania zakładów. Ów artykuł umożliwi ci zrozumieć na czym polegają a także jakie istnieją warianty zakładów.

1X2

Jest to aktualnie najpopularniejsza metoda zakładów udzielana przez bukmacherów. Gracz typuje na wygranie którejś z drużyn bądź remis. Wybrane konkurencje sportowe cechują się natomiast tym, że mecz nie może zamknąć się remisem np. tenis. Następnie typ zakładu edytuje postać do zakładu z dwiema alternatywami (1 albo 2) i możliwe są wówczas dwa efekty – zwycięstwo jednego albo drugiego zawodnika lub zespołu.

Należałoby ponadto przy okazji napisać o tym, że bardzo dużo bukmacherów oferuje pierwszy gratisowy zakład jeżeli gracz stawia na zdarzenie z trzema potencjalnymi rezultatami. Wtedy gracz może wystawić kupon a jeśli okaże się on przegrany, bookmaker zwróci całą stawkę zakładu na konto klienta

Graj legalnie w Totolotku. Konto możesz założyć na www.totolotek.pl

Over/Under

Po polsku zakład tenże opisywany jest jako powyżej/poniżej natomiast opisuje on zakład typera który wybiera czy w konkretnym spotkaniu, bądź w wybranej jego części padnie więcej czy poniżej pewnej ilości goli. Typując więc zdarzenie sportowe podejmuje się od firmy szansę doboru progu np. w piłce nożnej 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Klient typując spotkanie wybiera jedną z przedstawianych opcji – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) konkretnej wielkości goli. Tak jak już nadmieniliśmy, typ tenże może dotyczyć pełnego wymiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + dodatkowy etap gry) ale również na 1. połówkę lub 2. połówkę.

W siatkówce osiągalne jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) oznaczonej liczby setów a ponadto punktów w całym spotkaniu lub pewnym secie. Prócz progów „połówkowych”, w ofertach bookmakerów nierzadko odnaleźć można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 goli. Wówczas stawiając np. ponad 3 goli – jeśli padną 4 gole typer zwycięża, jeżeli będą 3 bramki suma zakładu zostaje zwrócona dla klienta Jeżeli nie chcesz ryzykować własnych pieniędzy odrazu początku gry, warto zapoznać się z jednym z serwisów jaka przedstawia wszystkie bonusy bukmacherskie, dzięki jakim będziesz mógł postawić bez ryzyka, dostać nieodpłatne pieniądze na swój pierwszy kupon lub zdublowanie pierwotnego depozytu.

Graj legalnie w LV BET. Konto możesz założyć na www.lvbet.pl

Handicap

Jest to także niesłychanie rozpowszechniony typ zakładu, w jakim bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed rozpoczęciem spotkania którejś z ekip określoną wielkość bramek. Gole te na zakończenie meczu uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywane jest spotkanie Real Madryt – Betis Sewilla. Klient stawia Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie spotkanie kończy się wygraną Królewskich 4:0 – kupon więc jest wygrany, ponieważ zespół z Madrytu wygrała z konkurentami, różnicą bramek powyżej 3.5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here